Kościół-abp Nycz- opłatek dziennikarzy. Sensem istnienia mediów jest szukanie prawdy. Dziennikarze muszą pomagać innym docierać do niej - mówił do ludzi mediów arcybiskup Kazimierz Nycz.  Metropolita Warszawski spotkał się z dziennikarzami na opłatku. Przy okazji składania życzeń podkreślił, że nie należy zbytnio się bać upolitycznienia prasy, radia telewizji, internetu.

Nawet Kościół mówi o tematach politycznych- argumentował hierarcha. Będzie to robił nadal, bo w ten sposób chociażby, wyraża opinie o polityce rodzinnej i socjalnej. Prawo do zabrania opinii w tych sprawach mają także media katolickie- dodał arcybiskup.

Jego zdaniem, niepokojące jest natomiast upartyjnienie środków przekazu. Pewnego dnia członkowie różnych partii mogą nie być w stanie porozumieć się ze sobą,a na tym ucierpi całe społeczeństwo- argumentował hierarcha. Tymczasem przed Polską uporządkowanie spraw zwiazanych z rodziną, demografią, kwestia opieki nad chorymi i starszymi - dodał. Arcybiskup warszawski mówił, że dziś w mediach zdarzają się programy z tezą. To- jego zdaniem- nie ma nic wspólnego z szukaniem prawdy, do czego są powołani dziennikarze.