Do tej pory zarząd portu nie otrzymał żadnej informacji w tej sprawie od firmy Erbud. Wcześniej władze lotniska postawiły ultimatum, że jeśli wykonawca nie dostarczy dokumentów, wybierze inną firmę, która dokona napraw.

Reklama

Reprezentująca port Edyta Mikołajczyk powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że sondażowe rozmowy w tej sprawie już się odbyły. Mikołajczyk jest przekonana, że wyspecjalizowane firmy budowlane same zaczną się zgłaszać do zarządu portu. Kwestię napraw gwarancyjnych reguluje umowa między spółką a Erbudem.

Według przedstawicieli zarządu, dopuszcza ona wybór innej firmy, która usunie wady i usterki. Niezależnie od tego, kto to zrobi, obowiązek zapłaty za taką pracę ciąży właśnie na Erbudzie.

Władze portu w Modlinie chcą, by remont dwóch betonowych odcinków pasa zakończył się na przełomie maja i czerwca. Wcześniej przedstawiciele Erbudu utrzymywali, że naprawa może potrwać nawet do jesieni. Nikt z firmy nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy i kiedy harmonogram prac zostanie dostarczony władzom portu w Modlinie.