Francuski inwestor, który postawił już m.in. centrum rozrywki Puy du Fou teraz chce inwestować pod Torzymiem (Lubuskie). Planuje m.in. organizację pokazów historycznych pod hasłem m.in.: ”Bitwa pod Grunwaldem”, ”Życie Chopina” i ”Narodziny Polski”.

Reklama

Na 207 hektarach mają powstać m.in. historyczne osady, hotele i bungalowy. Kownaty Park - bo taka jest jego nazwa - ma być centrum rozrywkowo-historycznym z prawdziwego zdarzenia.

Potencjał tego terenu jest niesamowity. Do Polski wybrałem się samolotem. Wysiadłem w Berlinie i przyjechałem tu w ciągu 50 minut. To niesamowite, ale w promieniu 400 km od Kownat mieszka 50 mln ludzi. To do nich kierujemy swoją ofertę - mówi Gazeta.pl Martijn van Rheenen, dyrektor generalny United Monumentum Group. To holenderska firma, która wcześniej kupiła kilkaset hektarów ziemi, a teraz rozpoczęła współpracę z Puy du Fou.

Kownaty Park ma zostać otwarty za trzy lata. Na obecnym etapie bliższych szczegółów nie ujawniono.

Wcześniej mówiło się także, że gigantyczny park rozrywki ma stanąć pod Grodziskiem Mazowieckim. Ostatecznie jednak współpraca inwestora z generalnym wykonawcą została zerwana.