Synpotycy ostrzegają - będzie ślisko! W nocy w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera, powodując zamarzanie nawierzchni dróg i chodników. Nie przewiduje się natomiast tak obfitych jak wczoraj i dziś opadów śniegu.
W nocy będzie zachmurzenie i całkowite, na północnym zachodzie większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady śniegu, jedynie na Suwalszczyźnie i Mazurach początkowo miejscami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od -6°C do -2°C, na wybrzeżu od -2°C do -1°C, a rejonach podgórskich od -9°C do -6°C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie kraju początkowo dość silny i porywisty.


Reklama

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na północnym wschodzie kraju, słabe opady śniegu. Wieczorem słabe opady śniegu na południu Małopolski, a na południu Podkarpacia słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C, w kotlinach sudeckich około 0°C. Wiatr słaby, zmienny, na południu kraju przechodzący na wschodni i północno-wschodni i wzmagający się do umiarkowanego.