Dziennik Gazeta Prawana logo

Rząd oszczędza na przedszkolach? Reforma do poprawki

11 kwietnia 2013, 14:34
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Dzieci grają w piłkę
Reforma przedszkoli do poprawki /Shutterstock
Nie będzie dopłat z budżetu do przedszkoli w tym roku. Szumnie zapowiadany plan Ministerstwa Edukacji Narodowej ostatecznie wylądował w koszu.

Zamiany miały obowiązywać już od września tego roku. Wprowadzone miały być niższe opłaty za opiekę nad dziećmi - do samorządów miało trafić około 320 mln zł na finansowanie reformy. Z kolei gminy miały gwarantować miejsca w przedszkolach wszystkim 4-latkom do 2014 roku, a 3-latkom od 2016 roku. 

Tak się jednak nie stanie, bo projekt tzw. ustawy przedszkolnej MEN musi napisać jeszcze raz. Powód: negatywne stanowisko resortu finansów, co - jak pisze gazeta - może mieć związek ze złym stanem budżetu państwa.

Samo ministerstwo Finansów - a dokładnie jego służby prasowe - nie chce komentować sprawy. - napisano w uzasadnieniu. 

Wiadomo, że rząd chce teraz by zmiany weszły w życie dopiero od września 2014 roku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Rzeczpospolita
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj