Szef MSW odwołał inspektora Arkadiusza Letkiewicza ze stanowiska zastępcy komendanta głównego policji. W uzasadnieniu decyzji minister Bartłomiej Sienkiewicz wskazał na niezadowalającą ocenę realizacji obowiązków służbowych - powiedziała IAR rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak. Minister spraw wewnętrznych zwrócił się także szefa Centralnego Biura Antykorupcyjne do Pawła Wojtunika o sprawdzenie oświadczeń majątkowych inspektora Letkiewicza oraz o podjęcie w tym zakresie czynności kontrolnych przez CBA.

Reklama

Szef Biura podjął już decyzję o zarządzeniu w trybie doraźnym kontroli oświadczeń majątkowych odwołanego zastępcy komendanta głównego policji.

Arkadiusz Letkiewicz pełnił to stanowisko od stycznia ubiegłego roku.

Sam Letkiewicz znalazł się ostatnio w ogniu krytyki prasowej. Redakcja "Rzeczpospolitej" opisała jego najnowsze oświadczenie majątkowe, z którego wynikało, że w ubiegłym roku zarobił około 500 tysięcy - dwukrotnie więcej niż sam komendant główny. Oprócz pensji to efekt wykładania na uczelniach, udziału w projektach unijnych oraz gry w znanym zespole rockowym. Według naszych nieoficjalnych informacji jednak urzędnicy resortu spraw wewnętrznych mieli wątpliwości wobec niektórych pozycji w oświadczeniu.