Licealistka interesowała się mózgiem od najmłodszych lat. Jej przygoda z nauką zaczęła się od biografii słynnych uczonych. Potem dowiedziała się, że słynni iluzjoniści przygotowywali swoje sztuczki w oparciu o wiedzę o niedoskonałościach ludzkiego mózgu. Później trochę zainteresowała się hipnozą, aż w końcu trafiła do neurologii.

Reklama

Kinga zbadała aktywność półkul mózgowych podczas wykonywania różnych czynności. Następnie opracowała zestaw ćwiczeń, które pozwalają aktywować tę półkulę, która normalnie nie zajmowałaby się takim zadaniem. Wynikami jej badań zainteresowali się naukowcy z uniwersytetów w Cambridge i Glasgow.

Za zajęcie drugiego miejsca w dziedzinie medycyny i zdrowia na konkursie Intel International Science and Engineering Fair, Kinga Panasiewicz otrzymała półtora tysiąca dolarów. Dodatkowo jedna z odkrytych niedawno asteroid zostanie nazwana jej imieniem.

Kinga powiedziała, że teraz będzie chciała skupić się na maturze, którą będzie musiała zdawać za rok. Potem myśli o studiach - o fizyce lub medycynie. Nie wyklucza studiowania w Polsce, ale myśli o Oxfordzie i o Cambridge.