Mężczyzna trafił do szpitala w Kołobrzegu. Skarżył się na złe samopoczucie, bóle brzucha, matka powiedziała, że ma stan zapalny palców u nóg.

Reklama

W więzieniu Radosław Agatowski powinien stawić się do godz. 14 - powiedziała kapitan Magdalena Obrębska rzecznik koszalińskiego aresztu śledczego. Jeśli skazany nie stawia się do więzienia, powiadamia się policję i sąd. Funkcjonariusze powinni go przywieźć do aresztu śledczego w Koszalinie - mówi kapitan Obrębska.
Jak dodaje, w sytuacji, kiedy skazany jest w szpitalu decyzja należy do lekarza. On ma postanowić, czy pacjent może przebywać w warunkach więziennych. Skazany może też być leczony w szpitalu więziennym.


W sprawie przerwy w odbywaniu kary nie zebrał się dotąd Sąd Penitencjarny. Nie wiadomo, kiedy będzie posiedzenie - powiedział Radiu Koszalin sędzia Sławomir Przykucki rzecznik prasowy Sądu Okręgowego. Obrona Agatowskiego wniosła o powołanie biegłych psychiatrów.

Radosław Agatowski ma 25 lat, jest niepełnosprawny intelektualnie. Ciąży na nim kilka wyroków za kradzieże. Jeżeli miałby odsiedzieć wszystkie kary, z więzienia wyjdzie za cztery lata.

Kancelaria prezydenta RP zwróciła się do prokuratora generalnego z prośbą o jego ułaskawienie.