Leszek Ruta nie jest już dyrektorem ZTM. Według informacji przekazanych przez stołeczny ratusz, Ruta sam złożył rezygnację ze stanowiska. Jego dymisję przyjęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Reklama

Rzecznik prasowy Agnieszki Kłąb powiedziała IAR, że na decyzję o rezygnacji wpłynęły "zamieszanie z cięciami linii autobusowych i tramwajowych oraz nocnym metrem". Dyrektor miał także przekazać nieprawdziwe informacje o tym, że ZTM stracił pieniądze na podwyżce biletów w Warszawie.

Wczoraj media podały za dyrektorem, że Warszawa traci na podwyżce cen biletów komunikacji miejskiej. Od początku roku, kiedy ceny poszły w górę, do końca maja, sprzedano o 4 miliony biletów mniej, niż w tych samych miesiącach rok temu. Miało to oznaczać, że do kasy miejskiej trafiło 16 milionów złotych mniej.

Ratusz prostuje dziś tę informację. Agnieszka Kłąb z ratusza mówi, że co prawda liczba sprzedanych biletów spadła, ale wpływy wzrosły, bo bilety są droższe.
Zarządem Transportu Miejskiego, do czasu powołania nowego szefa, będzie kierował jeden z dotychczasowych wicedyrektorów.