Brunon K. do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego miał werbować studentów - taki zarzut, jak nieoficjalnie dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, prokuratura stawia podejrzanemu mężczyźnie.
Prokuratura przesłuchała już ich w charakterze świadków.
Prokuratura oskarżyła dziś Brunona K. o podżeganie dwóch innych osób do przeprowadzenia zamachu na Sejm. W grupie Brunona K., która miała planować zamach na władze państwowe, byli funkcjonariusze ABW. Jednak jak ustaliliśmy, zarzuty dotyczą próby werbunku dwóch studentów. Brunon K. przed aresztowaniem był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Poza tym mężczyzna usłyszał zarzut posiadania broni i nielegalnego handlu bronią. Do tej pory Brunonowi K. groziło do 5 lat więzienia. Po zmianie zarzutów ewentualna kara rośnie do 15 lat. Nie będzie mógł też dobrowolnie poddać się karze.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Powiązane
Zobacz
|