Remontowane będą odcinki Będzin-Dąbrowa Górnicza i Dąbrowa Górnicza-Ząbkowice. Ze szczególnymi utrudnieniami muszą się liczyć podróżni korzystający z tzw. średnicy, czyli trasy Gliwice-Katowice-Częstochowa. Skrócona zostanie trasa porannego pociągu z Gliwic do Częstochowy i odwrotnie, o odcinek Gliwice-Sosnowiec Główny. Oznacza to, że rano podróżujący zarówno z Częstochowy jak i Gliwic będą mieli o jedno połączenie mniej.

Reklama

Pociąg, który w inne tygodnie jedzie o godzinie szóstej z Częstochowy w stronę Gliwic i dojeżdża tam około godziny 8.30, a w Katowicach jest o 7.30, nie będzie kursował od Sosnowca Głównego do Gliwic - tłumaczył Maciej Zaremba.

Natomiast pociąg, który około godziny 7.00 rano wyjeżdża z Gliwic i około godziny 8.00 dojeżdża do Katowic nie będzie kursował na tym odcinku, za to trasę rozpocznie w Sosnowcu Głównym.

Takie utrudnienia potrwają do następnego poniedziałku, 29 lipca. Koleje Śląskie nie mogą uruchomić na tym odcinku komunikacji zastępczej. Przewoźnik apeluje do pasażerów, by dokładnie sprawdzali w internecie wszystkie połączenia.

Roboty na torach na Śląsku przewidziane są na cały rok, a w wakacje są one szczególnie intensywne.