Dziennik Gazeta Prawana logo

Miał pomagać w planach wysadzenia Sejmu, teraz trafi do aresztu

1 sierpnia 2013, 15:45
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
kajdanki
kajdanki/Shutterstock
Niedoszły zamachowiec, który planował wysadzić Sejm, nie działał sam. Marcin K. podejrzany o współpracę z Brunonem K. trafił do tymczasowego aresztu.

Wiadomo już także, że zatrzymany w warszawskich Włochach mężczyzna zostanie objęty obserwacją psychiatryczną. Poinformował o tym Piotr Kosmaty z krakowskiej prokuratury.

Na obecnym etapie bliższych szczegółów nie ujawniono.

Brunonowi K., który zatrzymany został 9 listopada, za planowanie zamachu na władze państwowe grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do przygotowań do zamachu, zastrzega jednak, że odstąpił od tego pomysłu.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj