Kwestią dalszego członkostwa generała Marca zajmie się zarząd stowarzyszenia na pierwszym powakacyjnym spotkaniu - mówi nam jeden z generałów działających w organizacji. Marzec zostanie zaproszony na rozmowę i dopiero po wysłuchaniu jego wersji zostanie podjęta decyzja co do dalszej obecności w klubie.

Reklama

Wielu z nas liczy, że sam zawiesi swoje członkostwo - mówi inny z rozmówców.

Obecnie prezesem stowarzyszenia jest były komendant główny policji Leszek Lamparski. Jego zastępcą jest z kolei Adam Rapacki, były wiceszef MSW.

W historii stowarzyszenia były już podobne kontrowersje. Najdłużej trwała sprawa byłego szefa policji nadinspektora Antoniego Kowalczyka, który był podejrzany o kilka przestępstw związanych z przeciekiem starachowickim. Kowalczyk zawiesił członkostwo i wrócił do stowarzyszenia, gdy prawomocnie został uniewinniony od wszystkich zarzutów. W przypadku Leszka Marca nie ma problemu zarzutów karnych, a chodzi wyłącznie o postawę moralną. W słynnym nagraniu, które ujawniła "Nowa Trybuna Opolska", rozmawia o formach uprawiania seksu z podległą sobie naczelnik, a funkcjonariuszy garnizonu opolskiego określa mianem "patafianów".

Jak ujawniliśmy na łamach DGP, nagrał się sam, uruchamiając przypadkowo system do telekonferencji.