Reklama

Wśród trzech zatrzymanych jest "Misiek", skazany wiele lat temu na 6,5 roku więzienia za rzucenie nożem w kierunku murawy w czasie meczu Wisły Kraków z AC Parma. Nóż trafił w głowę włoskiego piłkarza Dino Baggio.

"Misiek" i jego koledzy najpierw zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału kryminalnego krakowskiej komendy wojewódzkiej. Ci znaleźli w ich bagażniku maczety, które im odebrali. Dlatego pseudokibice wybrali się na "zakupy", za które jednak nie zamierzali płacić. Z jednego ze sklepów budowlanych wynieśli karczowniki, czyli ostre narzędzia podobne do maczet. Już pakowali je do samochodu, gdy zatrzymali ich ochroniarze, którzy całą sytuację obserwowali na ekranach monitoringu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 29 do 34 lat. Usłyszeli zarzut kradzieży, grozi im do pięciu lat więzienia. Jak podaje RMF, złodzieje, którzy chcieli ukraść narzędzia warte pół tysiąca złotych, mieli ze sobą... sześć tysięcy złotych. Co więcej, "na zakupy" przyjechali samochodem porsche.