Uroczystości na Wawelu rozpoczną się w poniedziałek popołudniu od złożenia wieńców przed pomnikiem Jana Pawła II, przy grobie Józefa Piłsudskiego oraz Lecha i Marii Kaczyńskich.

Reklama

Następnie zejdziemy wszyscy razem przed Krzyż Katyński gdzie przemawiać będzie prezes Jarosław Kaczyński - mówi poseł PiS Andrzej Duda.

W poniedziałek rano przedstawiciele PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim złożą kwiaty przed pomnikami Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa w Warszawie. Dopiero potem przejadą do Krakowa, wyjaśnia poseł Duda.

Udział w obchodach organizowanych przez PiS zapowiedzieli sympatycy tej partii, członkowie Klubów "Gazety Polskiej" oraz pół tysiąca gości z Węgier. W sumie w spotkaniu przed Krzyżem Katyńskim może wziąć udział trzy tysiące osób.

Tego samego dnia w Krakowie oprócz oficjalnych obchodów Święta Niepodległości planowane są cztery zgromadzenia.

W czasie uroczystości organizowanych przez PiS odbędzie się marsz Narodowego Odrodzenia Polski. Jego organizatorzy zgłosili10 tysięcy uczestników. Przedstawiciele NOP-u planują przez pięć godzin maszerować z krakowskiego Kazimierza przed Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Matejki.