Dziennik Gazeta Prawana logo

Tadeusz Ross i Zbigniew Zalewski - nowi posłowie w europarlamencie?

20 listopada 2013, 12:08
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Tadeusz Ross
Tadeusz Ross/Newspix
Dwoje europosłów Platformy Obywatelskiej składa mandaty i odchodzi do rządu. Lena Kolarska-Bobińska i Rafał Trzaskowski przenoszą się do Warszawy. Polskie Radio już wie, kto mógłby ich zastąpić w Europarlamencie - to Tadeusz Ross i Zbigniew Zalewski. Pytanie tylko, czy będą chcieli.

Zasada jest taka, że odchodzących europosłów zastępują ci, którzy są kolejni na liście z największym poparciem uzyskanym w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

A tę listę w Warszawie otwiera Tadeusz Ross, znany aktor i satyryk. On ma zastąpić Rafała Trzaskowskiego. Z kolei, profesor Lenę Kolarską-Bobińską zastąpi inny profesor - Zbigniew Zaleski. To poliglota z Lublina, który już raz był europosłem, w latach 2004-2009.

Zbigniew Zaleski i Tadeusz Ross muszą teraz zdecydować, czy przyjmą mandaty europosłów. Jeśli odmówią, wtedy do Europarlamentu wejdą kolejne osoby z listy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj