Swoją premierę w internecie ma dzisiaj nowa wersja świątecznego przeboju Bobby’ego Helmsa "Jingle Bell Rock". W ubiegłym roku dyplomaci nakręcili wideo do piosenki Mariah Carey "All I Want For Christmas Is You".

Amerykański ambasador w Warszawie Stephen Mull podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem, że takie nagrania to dla dyplomatów wspaniała zabawa i tworzenie odpowiedniej atmosfery. Dodaje, że spośród polskich tradycji Świąt Bożego Narodzenia najbardziej podobają mu się kolędy.

Myślę, że polskie kolędy są piękne, a nie są znane w Stanach. W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjęcie dla pracowników ambasady. Był chóry, który śpiewał amerykańskie i polskie kolędy. To była taka piękna muzyka. Ale piękny jest także duch świętowania w Polsce. Bo Polacy wiedzą, jak obchodzić to święto - dodaje Stephen Mull.

Ambasador Stanów Zjednoczonych był też pytany przez Polskie Radio o życzenia na Święta. - Moje największe życzenie to pokój. Na świecie dzieją się straszne rzeczy. Chodzi o Syrię, o ubogich ludzi, o ludzi, którzy cierpią z różnych powodów np. na Ukrainie. A w życiu osobistym czasem wszystko dzieje się zbyt prędko, a my nie mamy czasu doceniać tego, co najważniejsze - rodziny, przyjaciół. Więc życzę wszystkim pokoju - dodał Stephen Mull.

Utwór "Jingle Bell Rock" nagrali wspólnie dyplomaci z ambasady w Warszawie i konsulatu w Krakowie.