Dziennik Gazeta Prawana logo

Siarczyste mrozy w Polsce? Będzie zmiana pogody. NAJNOWSZA PROGNOZA

19 stycznia 2014, 17:14
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Zima
Siarczyste mrozy w Polsce? Będzie zmiana pogody. NAJNOWSZA PROGNOZA/Shutterstock
Nawet do 25 stopni poniżej zera - taką temperaturę zapowiadają na przyszły tydzień serwisy pogodowe. Najgorsze prognozy dla Polski ma norweski serwis yr.no, a najlepsze IMiGW.

Według prognoz Norwegów w nocy z piątku na sobotę Polskę czekają nawet 25-stopniowe mrozy. Ma być przy tym pochmurno, ale już bez opadów śniegu. Tak niskie temperatury mają się przy tym utrzymać także w sobotę,

Tak dużego ochłodzenia nie przewiduje z kolei serwis gazeta.pl. Jak wynika z opublikowany tam prognoz, w najbliższy piątek temperatury spadną do -10 stopni w Suwałkach,  -3, -5 na Pomorzu i 7-8 stopni powyżej zera na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Śnieg padać ma przy tym na Mazowszu i na wschodzie kraju.

Najbardziej optymistyczną prognozę mają meteorolodzy IMiGW.

W piątek temperatury spadną do -8 stopni w Suwałkach i -7 na Pomorzu, jak podają. Cieplej będzie z kolei w centralnej i południowej Polsce - tam termometry mają pokazać dwie kreski poniżej zera - i na Dolnym Śląsku - tu ma być 1 stopnień na plusie. Śnieg padać ma jedynie na północy kraju.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Media
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj