Lubelscy samorządowcy zapewniają, że w ciągu doby będą przejezdne wszystkie drogi regionu. W związku z trudną sytuacją drogową na terenie kilku okolicznych powiatów odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego wojewody lubelskiego.
Był na nim obecny minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski, wojewoda lubelska Jolanta Szołno-Koguc oraz starostowie powiatów Zamojszczyzny i komendanci służb mundurowych. Wojewoda zapewniła, że cały wolny sprzęt został przekierowany przez GDDKiA do pracy na terenie zasypanych powiatów i pracuje pełną parą.


Reklama

Minister Trzaskowski zapowiedział wyciągnięcie wniosków. Mówił, że szwankowała komunikacja i nie wszyscy starostowie zgłaszali problemy. Dlatego wynikły opóźnienia w reagowaniu. Od tygodnia nadbużański oddział straży granicznej z Chełma pomaga mieszkańcom powiatów hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Rzecznik pograniczników Dariusz Sienicki zapewnia, że pomocy udzielano od świtu do wieczora. Cały czas wykorzystywano skutery śnieżne, dowożono chleb. W związku z sytuacją drogową, dzieci z gmin Mircze i Dołhobyczów będą miały dłuższe ferie.