Sąd Okręgowy w Nowym Sączu oddalił dziś zażalenia obrońców w sprawie przedłużenia Zdzisławowi M., i Jackowi F., aresztu o kolejne trzy miesiące. Tym samym utrzymał w mocy postanowienie sądu niższej instancji - mówi rzecznik prasowy sędzia Bogdan Kijak.

Reklama

Jak dodał, zdaniem sądu jest realna obawa matactwa w razie przebywania podejrzanych na wolności. Jacek F,. dyrektor Centrum Usług Ogólnomiejskich w Tarnowie oraz Zdzisław M., były dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich mają zarzuty przekroczenia uprawnień dla osiągnięcia korzyści majątkowej. Chodzi między innymi o fałszowanie kosztów inwestycji, o czym prawdopodobnie mógł wiedzieć prezydent Tarnowa. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Zgodnie z postanowieniem nowosądeckiego sądu z 20 marca, Prezydent Tarnowa Ryszard Ś., może opuścić areszt, jeśli do 15 kwietnia wpłaci kaucję w wysokości 450 tysięcy złotych. Przebywa w areszcie od pół roku. Jest oskarżony między innymi o przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki i niedopełnienie obowiązków służbowych.