O. Tadeusz Rydzyk telefonicznie połączył się z uczestnikami spotkania Rodziny Radia Maryja w sanktuarium św. Jana w Dukli. W swoim kazaniu nawiązał do występu Conchity Wurst (Thomas Neuwirth - to jego prawdziwe nazwisko) na Eurowizji. Conchita Wurst wystąpiła w sukni, w kobiecej stylizacji, ale z brodą. Jej image wywołał dyskusję w całej Europie.

Reklama

- Trzeba wychowywać, bo zobaczcie, co się dzieje. Przy Panu Bogu trzeba wychowywać. Bo zobaczcie, co się dzieje! Idzie ten napór pogaństwa nie z tej ziemi. No zobaczcie, czy to normalne, że chłop się przebiera za kobietę, czy tam ja nie wiem, kim on tam jest, z brodą, występuje i zdobywa pierwsze miejsce w Europie jako śpiewak! Rzeczywiście, znalazł się Pavarotti. Akurat - oznajmił redemptorysta.

PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO

Wierni zareagowali śmiechem. - Nawet widzę, dziewczęta śmieją się z tego, i słusznie. Bo przecież kto to widział? Dziewczyna z brodą. Chyba żeby sobie przykleiła. Ale zobaczcie, takie nienormalności. My to już rozumiemy. I śmiejemy się z tego, bo to jest aż śmieszne. Byłoby śmieszne, gdyby nie było tragiczne.

Uroczystość była transmitowana na żywo przez TV Trwam.

Reklama