15 czerwca wejdzie nowy rozkład jazdy na kolei. Za kilka dni zakończy się remont Mostu Średnicowego w Warszawie. Dzięki temu wszystkie pociągi dalekobieżne wrócą z Dworca Gdańskiego na Dworzec Centralny. Z powodu modernizacji torów, na trasie z Warszawy do Białegostoku zostaną zlikwidowane cztery z dziewięciu połączeń.

Reklama

Rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska mówi, że zastąpi je tymczasowa komunikacja autobusowa. Będą one jeździć z Warszawy do Białegostoku, nie zatrzymując się na przystankach pośrednich. Tak zwane Intercity Busy mają być skomunikowane z innymi , kolejowymi połączeniami. Czas podróży wyniesie około 3 godzin.

Po kilku miesiącach przerwy, w rozkładzie znów znajdą się pociągi, które pojadą do Zakopanego, a także do Helu. Zmniejszy się za to liczba połączeń na trasie skierniewickiej. Jej modernizacja wchodzi w najtrudniejszą fazę. Rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec przyznaje, że utrudnienia na tej trasie będą jeszcze większe. Zaznaczył, że każda, nawet najdrobniejsza usterka na tej trasie, powoduje duże opóźnienia.

W nowym rozkładzie znajdzie się także nowe bezpośrednie połączenie Katowic ze Słupskiem. Na regularną trasę wróci też Ekspres Małopolska relacji Kraków - Gdynia.