Roman Polański jest w Krakowie. W okolicach Rynku Głównego wynajął
apartament i zameldował się w mieście. Reżyser cały czas jest ścigany
przez amerykański wymiar sprawiedliwości.
Reżyser oskarżony jest o stosunek seksualny z nieletnią. Jeśli Stany Zjednoczone wystąpią do Polski o wydanie Polańskiego, rozpocznie się procedura ekstradycyjna.
- mówi adwokat Jan Olszewski.
W sierpniu Roman Polański planuje dłuższy pobyt w Krakowie z rodziną, a wiosną chce kręcić w Polsce swój nowy film. Zdjęcia w Polsce uzależnia jednak od wyjaśnienia swojego statusu prawnego. Jeżeli strona amerykańska złoży wniosek o wydanie Polańskiego, reżyser będzie musiał zostać zatrzymany i doprowadzony do prokuratury.
Ostateczną decyzje w sprawie wydania bądź nie Romana Polańskiego do USA podejmie sąd lub minister sprawiedliwości.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Powiązane