Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak edukacji prawnej Polaków już na etapie szkolnym, co w konsekwencji nie wykształciło w społeczeństwie nawyku korzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. Polak niestety nie korzysta z pomocy prawnej adwokata w sprawach codziennych, ale także, o zgrozo w kluczowych decyzjach życiowych.

Reklama

Wystarczy otworzyć codzienną gazetę, aby wyczytać, że przeciętny Polak: podpisuje "co mu dadzą do podpisania", zostaje z kredytem bez własności mieszkania, staje się z dnia na dzień dłużnikiem, bo nie odrzucił spadku, dziwi się, że musi spłacać za kolegę kredyt, bo był jego żyrantem, nie wie co to intercyza, nie rozróżnia parabanku od banku, nie wie, że w Polsce Sądy są dwuinstancyjne, nie wie co to przedawnienie itd.

Przeciętny Polak, jak wynika z ogólnodostępnych raportów, w razie problemów prawnych (ale dopiero jak już jest naprawdę źle) szuka pomocy u znajomych lub szuka odpowiedzi w internecie.

Porównując takie codzienne zachowania Polaków można stwierdzić, iż przeciętny Polak korzysta z pomocy znachora, zamiast lekarza.

I właśnie, aby zmienić zły nawyk Polaków szeroko otwieramy drzwi kancelarii adwokackich w całej Polsce i rozpoczynamy akcję „Poznaj swoje prawa”.

Reklama

W pierwszym cyklu nie ograniczyliśmy przedmiotowo porad prawnych, aby każdy w dniach 11 i 14 lipca 2014 roku mógł skorzystać z usług adwokata. Następne cykle będą już skierowane do konkretnych kategorii spraw, aby nasza akcja edukacyjna miała konkretne osiągnięcia np. aby nikt już w Polsce nie odziedziczył spadku z długami wbrew swojej woli.

A zatem drogi czytelniku odwiedź wybranego adwokata, poznaj swoje prawa, zmień swój zły nawyk i zacznij konsultować swoje decyzje pod względem prawnym, a poczujesz się bezpieczniej na co dzień.

Pełną instrukcję na temat tego, jak skorzystać z porad oraz więcej informacji na temat akcji "Poznaj swoje prawa" znajdziesz TUTAJ.