Sytuacja po nawałnicach na Pomorzu Zachodnim ulega poprawie. Jeszcze wczesnym wieczorem ponad 30 tysięcy odbiorców energii elektrycznej w Świnoujściu i w Międzyzdrojach pozostawało bez prądu. Awarię udało się naprawić krótko po 22:00 i wszyscy mieszkańcy obu miast mają już energię elektryczną.

Reklama

Bartłomiej Budzisz z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że poprawia się również sytuacja na trasie kolejowej Chociwel - Trąbki w powiecie stargardzkim, gdzie zerwana została sieć trakcyjna. Przed 5:00 przywrócono kursowanie pociągów na jednym z torów. Naprawa drugiego potrwa do 19:00.

Największe opady odnotowano w Świnoujściu, gdzie spadło ponad 30 litrów wody na metr kwadratowy. Burzom towarzyszył porywisty wiatr. Na terenie całego województwa strażacy interweniowali od wczoraj około 220 razy. Było to głównie usuwanie połamanych gałęzi i konarów drzew, a także wypompowywanie wody z zalanych piwnic. Dziś na Pomorzu Zachodnim również można spodziewać się burz, ale nie będą one tak intensywne jak wczoraj.