Burmistrz rozmawiał już o całej sprawie z komendantem strażników. Jutro ma się z nim spotkać.

Reklama

- Sprawa póki co prowadzona jest przez prokuraturę, dlatego mamy związane ręce - mówi Jerzy Hardie-Douglas. Będę dążył do tego, by zamieszani w tę sytuację funkcjonariusze zostali zawieszeni. - Jeżeli zostaną im postawione zarzuty prokuratorskie, to zostaną oni zwolnieni z pracy - dodaje burmistrz Szczecinka.

Jerzy Hadrie-Douglas pytany o to, czy widział nagranie brutalnej interwencji strażników powiedział, że oglądał tylko fragment. Burmistrz zaznaczył, że na podstawie tego nagrania nie można od razu ferować wyroków.

Dodał też, że z informacji przekazanych przez komendanta straży wynika, że 20-latek był zatrzymany przez strażników nie pierwszy raz. - Strażnicy mogli przekroczyć swoje uprawnienia, ale póki co są to tylko domniemania - tłumaczy burmistrz Szczecinka.

Zatrzymanie 20-latka przez strażników miało miejsce trzy tygodnie temu. Młody mężczyzna zdecydował się opublikować w mediach nagranie z interwencji, bo obawia się, że sprawa nie zostanie dokładnie zbadana.

Na amatorskim filmiku zrobionym telefonem najpierw widać samo zatrzymanie. Potem - w ciemnościach - słychać rozmowę strażników z mężczyzną oraz odgłosy bicia i używania gazu. CZYTAJ WIĘCEJ. ZOBACZ TEŻ WIDEO >>>