Zderzenie tramwajów w centrum Warszawy. Ranne zostały trzy osoby. Jeden ze składów wykoleił się. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i Solidarności. Początkowo policja informowała, że tramwaj "20" skręcał z Jana Pawła II w Solidarności, wypadł z szyn i uderzył czołowo w inny skład.

Reklama

Teraz jednak funkcjonariusze twierdzą, że wszystkiemu zawiniła zwrotnica. Tramwaj 26 jechał bowiem aleją Solidarności z placu Bankowego do Żelaznej. Na skrzyżowaniu z Jana Pawła II pojazd zderzył się ze składem linii 20. Prawdopodobnie była to awaria zwrotnicy, która poprowadziła 20-tkę w lewo, w al. Jana Pawła II - mówi TVN Warszawa Robert Szumiata z policji. Jeden z pojazdów wypadł z szyn i zablokował dwa pasy alei Solidarności.

Ruch jest już przywracany. Specjalny dźwig podniósł uszkodzony tramwaj, który odjechał z miejsca wypadku. Samochody i autobusy jeżdżą już normalnie. Tramwaje jednak przez kilkadziesiąt minut będą stały w korku. Policja ustala przyczyny wypadku. Funkcjonariusze apelują do kierowców, aby omijali ten rejon Warszawy.

ZOBACZ TAKŻE: Wypadek na Trasie Łazienkowskiej. Gigantyczne korki w Warszawie>>>