Na Dolnym Śląsku w przyczepie kempingowej zmarli mężczyzna i kobieta. Kolejną ofiarą jest 19-latek z pomorskiego. W Warszawie z wychłodzenia zmarł 41-letni mężczyzna. Piątą ofiarą jest 55-latek z zachodniopomorskiego.

Reklama

Anna Adamkiewicz z RCB przypomina, że szczególnie w okresie mrozów warto reagować, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy. - Jeśli wiemy o potrzebujących pomocy, chorych, niepełnosprawnych, którzy być może śpią w nieogrzewanych pomieszczeniach, to dzwońmy na policję, straż miejską lub pożarną, wtedy te służby im pomogą - powiedziała Anna Adamkiewicz.

Minionej nocy w Bondarach na Podlasiu termometry pokazały minus 15, 5 stopnia. Było najzimniejsze miejsce w północno-wschodniej Polsce i prawdopodobnie i w całym kraju. W Białymstoku zanotowano minus 14,4 stopnia, w Białowieży - minus 14,2.

Następne noce w Podlaskiem mają być równie mroźne

Dziś w dzień ma być od minus 8 stopni na północnym wschodzie, minus 3 w centrum, do minus jednego stopnia na zachodzie i Wybrzeżu. W nocy może być 11 stopni mrozu na północnym wschodzie, minus 8, minus 5 na przeważającym obszarze kraju. Tylko na Wybrzeżu cieplej- do minus 3 stopni. Zimno będzie potęgował dość silny i miejscami porywisty wiatr.