Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dzisiaj rano w Warszawie 14 osób. Ma to związek ze śledztwem wszczętym na materiałach własnych CBA przez Prokuraturę Okręgową Warszawa Praga. Obecnie agenci CBA zabezpieczają dowody w kilku instytucjach i firmach informatycznych.

Reklama

Dziennik.pl ustalił, że przeszukiwany jest m.in. budynek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Czerniakowskiej. Sprawa ma związek z przetargiem na dostawę drukarek dla ZUS.

Chodzi o nieprawidłowości przy przetargach informatycznych w ZUS. Pierwsze zatrzymane osoby są już przesłuchiwane. Większość z nich to pracownicy firm informatycznych, ale wśród zatrzymanych są też urzędnicy ZUS - mówi DGP rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Renata Mazur.

Przeszukania w siedzibie ZUS potwierdza rzecznik tej instytucji Jacek Dziekan. - Funkcjonariusze CBA poprosili o dokumentację między innymi przetargu na dostawę drukarek - mówi Jacek Dziekan.

O podejrzanym przetargu na dostawę drukarek, co do którego istniały podejrzenia, że jego warunki spełniają jedynie produkty firmy Kyocera, "Dziennik Gazeta Prawna" napisał jako pierwszy, w maju 2014 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: ZUS: kupujemy drukarki. Branża: ale jednej firmy >>>