Rzecznik portu Przemysław Przybylski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że warunki są na granicy bezpieczeństwa lądowań i cały czas się zmieniają. Jedna maszyna zdołała wylądować, ale odwołano lądowania samolotów miedzy innymi z Poznania, Wrocławia, Rzeszowa, i Kopenhagi. Kilka minut po 6:00 wystartował samolot do Oslo, odwołano jednak loty do Kopenhagi, Amsterdamu, Rygi, Berlina i Brukseli.

Reklama

Według prognoz meteorologicznych, utrudnienia mogą potrwać do 9:00-10:00. Przemysław Przybylski zwrócił się do pasażerów, aby śledzili stronę internetową lotniska lub skontaktowali się z przewoźnikami, by dowiedzieć się, czy ich samolot wyląduje w Warszawie.

Utrudnienia na lotnisku Chopina zaczęły się wczoraj. Z powodu mgły i marznącej mżawki samolot z premier Ewą Kopacz, która wracała ze spotkania Grupy Wyszehradzkiej w Bratysławie, wylądował wieczorem w Krakowie. Szefowa rządu i jej współpracownicy wrócili do Warszawy samochodami. Na stołecznym lotnisku wylądował natomiast samolot z Finlandii, na pokładzie którego był marszałek Sejmu Radosław Sikorski.