Prokuratura Okręgowa w Lublinie zarzuciła 18-letniemu Kamilowi N. i jego dziewczynie Zuzannie M., że w nocy z 12 na 13 grudnia zeszłego roku, działając wspólnie i w porozumieniu, zamordowali rodziców chłopaka, zadając im kilkadziesiąt ciosów nożami.

Reklama

Znajomi podejrzanych, Marcin S. i Linda M., zostali oskarżeni o poplecznictwo. Działając wspólnie i w porozumieniu utrudniali postępowanie karne, przewożąc Zuzanną M. i Kamila N. samochodem do Krakowa. Ukryli też dowody winy morderców.

Prokurator powiedziała, że rodzice Kamila N. nie akceptowali jego związku z Zuzanną uważając, że ma na niego zły wpływ. Kamil i Zuzanna postanowili pod wpływem oglądanych filmów zamordować rodziców chłopaka. Zabójstwa mieli dokonać w nocy z 12 na 13 grudnia, gdyż Zuzanna M., która pisze wiersze, miała 13 grudnia wieczór autorski w Krakowie.

Dziewczyna zapłaciła swemu znajomemu Marcinowi S., aby zawiózł tam samochodem ją i Kamila N. Przed Krakowem powiedziała, że zapomniała laptopa i musi wrócić do Rakowisk. Tam oboje poszli do domu Kamila i zamordowali jego rodziców, którzy spali. Następnie przebrali się i wrócili do samochodu, który w międzyczasie odjechał. Jednak po telefonie od Zuzanny M. Marcin S. wrócił i zabrał oboje do Krakowa. Następnego dnia zostali tam zatrzymani przez policję.

Podejrzani przyznali się do zabójstwa. Kamil N. powiedział, że żałuje swojego czynu, Zuzanna M. nie okazała skruchy. Akt oskarżenia został skierowany do sądu okręgowego w Lublinie. Sprawcom zabójstwa grozi dożywocie.

W śledztwie ustalono, że Marcin S. i Linda M. nie wiedzieli, iż Zuzanna i Kamil zamierzali dokonać zabójstwa. Marcin S. i Linda M. wystąpili o dobrowolne poddanie się karze więzienia w zawieszeniu.