Dziennik Gazeta Prawana logo

Kościół liczy, że następny parlament i rząd zmienią ustawę o in vitro

25 czerwca 2015, 21:44
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Nakrycie głowy biskupa
Kościół liczy, że następny parlament i rząd zmienią ustawę o in vitro/Shutterstock
Kościół Rzymskokatolicki w Polsce jest zawiedziony wynikiem głosowania w sprawie rządowego projektu ustawy leczenia niepłodności w Sejmie. Episkopat jeszcze podczas rządowych prac nad projektem zwracał uwagę na radykalizm proponowanych w nim rozwiązań.

- podkreślano. - mówi IAR ksiądz profesor Stanisław Warzeszak z Zespołu do spraw Bioetycznych Episkopatu Polski.

Jego zdaniem następny rząd i parlament powinny wprowadzić prawo, które będzie chroniło ludzkie życie. Priorytetem w jego tworzeniu powinna być ochrona godności ludzkiego życia od momentu poczęcia.

W oświadczeniu prezydium Episkopatu Polski przygotowanym na etapie prac nad projektem biskupi przypominali, że dzieci urodzone dzięki in vitro należy przyjąć z miłością i szacunkiem.

Jednocześnie duchowni podkreślili, że rząd powinien stworzyć "prawdziwy" program leczenia niepłodności, bo in vitro tego nie robi.

ZOBACZ WIĘCEJ: Sejm uchwalił ustawę o in vitro>>>

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj