Osoby te - Polacy lub posiadający polskie pochodzenie - w większości przebywają za granicą. Wiadomo o nich dzięki współpracy z zagranicznymi służbami, które monitorują ich poczynania - ujawnił w rozmowie w RMF FM Marek Biernacki, minister koordynator do spraw służb specjalnych.

Reklama

Jak podało tvn24.pl, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest przekonana, że w czerwonym zamachu terrorystów samobójców na rafinerię w Iraku wziął udział urodzony w Polsce Jacek S. Mężczyzna, wraz z towarzyszami, wysadził się w powietrze.

Biernacki zwrócił uwagę, że Jacek S. na islam przeszedł dopiero po wyjeździe z Polski do Niemiec 10 lat temu. - Przykład tego człowieka bezpośrednio nie wpływa na bezpieczeństwo naszego kraju, jednak pokazuje, że musimy szczegółowo monitorować takie przypadki, by możliwie wcześnie wykrywać zagrożenie - mówił minister w rozmowie z RMF FM.

Reklama

Do samobójczego zamachu miało dojść 13 czerwca. Więcej informacji oraz zdjęcia terrorysty zamieścił na Twitterze dr Wojciech Szewko, ekspert do spraw stosunków międzynarodowych oraz były wiceminister nauki i doradca premiera.

Reklama