Jak podaje RMF FM wersję targnięcia się na życie potwierdzają wyniki sekcji i inne zebrane już przez śledczych dowody. Prokuratura potwierdza, że śmierć reżysera nastąpiła w wyniku powieszenia. Ciało mężczyzny znalazła nad ranem w sobotę żona filmowca w hotelu w Gdyni.

Reklama

Nie wiadomo jeszcze czy reżyser w chwili śmierci był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Marcin Wrona na festiwalu filmowym w Gdyni pokazywał swój najnowszy film "Demon". Reżyser urodził się 25 marca 1973 w Tarnowie. Był absolwentem filmoznawstwa na UJ w Krakowie oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z tytułem doktora.

Marcin Wrona ma na koncie wiele filmów, m.in.: "Chrzest", "Telefono", "Człowiek magnes", członkiem Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej. W telewizji wyreżyserował wiele nagradzanych spektakli, między innymi "Kolekcję" według Harolda Pintera, a ostatnio „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej z Magdaleną Cielecką w roli głównej.

Reżyserował też seriale, wśród nich: „Lekarze” i „Ratownicy". Otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Jeden z najważniejszych filmów Marcina Wrony, to "Chrzest". Obraz zdobył wiele nagród, między innymi otrzymał Srebrne Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2010 oraz Grand Prix w Mons Love, a także Grand Prix OFF Plus Camera w Krakowie w 2011 i rok wcześniej nagrodę w Reykjaviku. Film ma dystrybucję kinową między innymi w USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii, na Węgrzech i w Hiszpanii.