Loteria październikowych paragonów odbędzie się 16 listopada. Kto może wziąć w niej udział? Uczestnik musi mieć ukończone 18 lat. Musi też posiadać i zarejestrować paragon o wartości co najmniej 10 złotych. Można tego dokonać za pośrednictwem strony www.loteriaparagonowa.gov.pl. Co miesiąc będzie można wygrać samochód i sprzęt elektroniczny. Raz na kwartał odbędzie się losowanie dodatkowego samochodu osobowego. To nagroda za paragony brane z tak zwanych promowanych branż usługowych. W najbliższych trzech miesiącach są to usługi fryzjerskie.

Reklama

Resort nie liczy na konkretne zyski, ale na edukację społeczeństwa. Wiceminister finansów Izabela Leszczyna podkreśla, że Polacy powinni mieć nawyk zabierania paragonów. Budżet wyda na loterię około 7 milionów złotych. Jeżeli resort zdecyduje się na przedłużenie akcji o pół roku, to będzie musiał dołożyć kolejne 2 miliony. Izabela Leszczyna zastrzega, że to 0,01 proc. wpływów z podatku VAT.

Według szacunków resortu finansów, tylko 7 procent Polaków prosi o paragon, jeżeli go wcześniej nie otrzymuje. Połowa z nas nie widzi związku między wydaniem paragonu a odprowadzeniem podatku.