Według niezależna.pl, opisany przez tvn24.pl agent (serwis używa sformułowania "pomówiony") przygotowuje pozew przeciwko serwisowi i autorowi tekstu.

Reklama

Przypomnijmy: serwis tvn24.pl opisał sprawę agenta CBA z wrocławskiej delegatury Biura, który został usunięty ze służby jeszcze przez poprzednie władze służby. Paweł Wojtunik decyzję miał podjąć w związku z dwiema sprawami: toczącym się w prokuraturze śledztwem ws. możliwego wynoszenia informacji z CBA, w które mógł być zamieszany ów agent, a także postępowaniem dyscyplinarnym wszczętym po tym, jak w czasie nocnego dyżuru funkcjonariusz zaprosił do siedziby Biura kobietę, o której serwis pisze, że była prostytutką.

Niezależna.pl twierdzi z kolei, że kobieta wcale nie była prostytutką, a przyjaciółką agenta. Poza tym ma on dysponować wiedzą na temat rzekomych przestępstw poprzedniego kierownictwa, w tym Pawła Wojtunika. Publikacja serwisu zaś miała być próbą zdyskredytowania go. W związku z tym - jak twierdzi serwis - przygotowywany jest pozew przeciwko portalowi i samemu autorowi publikacji.