IMGW wydało ostrzeżenia przed silnymi mrozami dla województw wschodnich, wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, południowej części województwa małopolskiego, a także dla województw: świętokrzyskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. We wszystkich tych miejscach synoptycy prognozują kilkunastostopniowe mrozy. Lokalnie temperatura może spaść nawet do minus 20 stopni Celsjusza.

Reklama

Ale i w pozostałych województwach będzie zimno - tam temperatury będą zbliżone do minus 10 stopni. Najcieplej ma być na zachodzie kraju - w Zielonej Górze i Szczecinie termometry w nocy pokażą minus 11 stopni. .

Jutro w dzień będzie już nieco cieplej. Od minus 6 stopni w Szczecinie, minus 8 w centrum kraju, do minus 11 w Zakopanem i na Suwalszczyźnie. Tak chłodno ma być co najmniej do poniedziałku.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, od początku listopada z powodu wychłodzenia organizmu zmarło już 18 osób. Dlatego apeluje, by wszyscy, którzy widzą osobę bezdomną, śpiącą w nieogrzewanych pomieszczeniach, na dworze, w ogródkach działkowych, poinformowali o tym straż miejską lub policję.

Reklama