Synoptycy mają dobre wieści dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać syberyjskich mrozów w Polsce. Z najnowszej prognozy pogody wynika, że pod koniec tygodnia możemy się spodziewać powrotu dodatnich temperatur.
Jutro na północy będzie jeszcze dużo słońca, jednak nie zobaczymy go na południu i w centrum. Nadal siarczysty mróz w nocy, w Białymstoku na termometrach - 18 stopni Celsjusza. Anna Nemec dyżurny synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że zima zacznie odpuszczać pod koniec tygodnia. - tłumaczy Nemec. 1, 2 stopni na plusie możemy spodziewać się już w czwartek na południu Polski. Kolejne dni będą coraz cieplejsze.
Wreszcie spadnie też śnieg. Opadów możemy się spodziewać już dzisiaj w nocy na południu Polski. Powoli będą też przechodziły w głąb kraju i w środę obejmą całą Polskę za wyjątkiem krańców północno -wschodnich.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zobacz
|