Reklama

W liście otwartym do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego znalazło się więcej zdecydowanych sformułowań. Poprawność polityczna idąca w parze z małostkowością nie sprzyja mądrości. Szkoda, że - jak to kiedyś mówił pan Chirac - także Pan stracił okazję, by siedzieć cicho- napisał między innymi bp Wiesław Mering.

Ordynariusz włocławski nawiązał w ten sposób do 2003 roku, gdy prezydent Francji tymi słowami skrytykował państwa wówczas kandydujące do członkostwa w UE - a więc i Polskę - za poparcie twardej polityki Stanów Zjednoczonych wobec Iraku.

Biskup Mering stwierdza też, że nie należy się spodziewać przeprosin ze strony niemieckiego polityka. Trzeba wielkości, by uznać swój błąd - dodał ordynariusz włocławski. Na zakończenie swojej korespondencji, biskup życzy Martinowi Schulzowi w zimowe święta (tak przecież nazywacie Boże Narodzenie)" - "rozwagi, mądrości i wyobraźni.

List w wersji polskiej i niemieckiej w związku z kolejnymi głosami napływającymi z Unii Europejskiej, a dotyczącymi sytuacji w Polsce opublikowała na swojej stronie kuria włocławska.

Reklama