Reklama

W 2016 roku przeciętna miesięczna podwyżka wyniesie: 202 zł dla policjantów, 203 zł dla strażników granicznych, 198 zł dla strażaków i 210 zł dla funkcjonariuszy BOR.

Pieniądze zostaną wypłacone z wyrównaniem od początku roku. Środki na podwyżki zagwarantowano w ustawie budżetowej na ten rok.

Wiceszef resortu spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że podwyżki obejmą zarówno funkcjonariuszy, jaki i pracowników cywilnych formacji mundurowych.

Reklama

Pierwotnie funkcjonariusze mieli mieć 4,61 procent podwyżki, wygospodarowaliśmy dodatkowe środki w porozumieniu z Ministerstwem Obrony Narodowej i te podwyżki będą razem we wszystkich formacjach dla funkcjonariuszy wynosiły 5 procent - powiedział.

Reklama

Pensje cywilów wzrosną o 6 procent w stosunku do wynagrodzeń z roku 2015. Jak tłumaczył wiceminister Zieliński wynika to z tego, że ci pracownicy od lat nie mieli żadnych podwyżek.

Wiceszef MSWiA przypomniał też, że funkcjonariusze formacji mundurowych nie mieli wzrostu wynagrodzeń od 2008 roku.

Na pewno to nie jest szczyt marzeń i oczekiwań funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, ale jest to pierwsza podwyżka od tego czasu, która daje nadzieję na zdecydowanie lepszą sytuację płacową - powiedział.

Minister Jarosław Zieliński powtórzył przy okazji informację, jaką na początku stycznia przekazano służbom mundurowym. Powstanie program modernizacji formacji podległych pod MSWiA. Ma obowiązywać w latach 2017-2020.