Sygnał nadszedł z Wetliny, małej miejscowości gminy Cisna, chętnie odwiedzanej przez turystów, miłośników połonińskich szlaków. W jednym ze sklepów - jak podaje portal supernowosci24.pl - pojawił się mężczyzna o oliwkowej cerze, przypominający poszukiwanego na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania Kajetana Poznańskiego. 26-letni mężczyzna podejrzany jest o dokonanie brutalnego zabójstwa na 30-letniej Katarzynie J. z Warszawy, do której uczęszczał na lekcje języka włoskiego i której odciął głowę.

Reklama

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w Wetlinie został zauważony mężczyzna wyglądający podobnie jak Kajetan Poznański. Mężczyźnie towarzyszyła kobieta, z którą rozmawiał on w obcym języku - prawdopodobnie włoskim lub hiszpańskim. Z obsługą sklepu porozumiewał się natomiast płynną polszczyzną.

Mundurowi podeszli do sprawy bardzo poważnie. Namierzyli mężczyznę. Okazało się, że jest turystą - wyjaśniła w rozmowie z serwisem fakt24.plkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzeczniczka podkarpackiej policji.

policja.pl
policja.pl