Do zbrodni doszło w mieszkaniu przy ulicy Potockiej. Wezwani do pożaru strażacy zastali ciało kobiety z odciętą głową. Sprawę przejęli śledczy z warszawskiej prokuratury okręgowej.

O poszukiwanym policja nie chce jeszcze mówić jako o podejrzanym. Wiemy, że wraz z dwoma studentami wynajmował mieszkanie, w którym znaleziono ciało - mówi rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek. Poszukiwany to mężczyzna o śniadej karnacji, wzroście 180-185 cm i szczupłej budowy ciała. Może nosić okulary.

Reklama

Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarła Informacyjna Agencja Radiowa wynika, że Kajetan P. jest głównym podejrzanym w sprawie. Portal tvn24.pl twierdzi, że mężczyzna interesował się filmową postacią Hannibala Lectera, seryjnego mordercy z filmu "Milczenie owiec". Wiersz autorstwa Kajetana P., zatytułowany "Hannibalis Lecter cena" ukazał się w 2014 roku w roczniku "Meander" wydawanym przez Polską Akademię Nauk. Pismo poświęcone jest kulturze świata starożytnego. Kajetan P. dawał odczyty również na wykładach poświęconych starożytności.

Policja apeluje, do osób które widziały Kajetana P. o kontakt z numerami telefonów 997 lub 112. Funkcjonariusze nie radzą samodzielnie zatrzymywać poszukiwanego. Może być niebezpieczny.

policja.pl
policja.pl