Beata Szydło posiedzenie RCB zwołała na godzinę 11. - Najważniejsze jest bezpieczeństwo polskich obywateli. Za chwilę rozpocznie się posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - powiedziała szefowa rządu na konferencji w Warszawie.

Reklama

- Dzisiejszy dzień miał wyglądać zupełnie inaczej, ale tragedia w Brukseli zweryfikowała nasze plany - powiedziała szefowa rządu, która miała wziąć udział w prezentacji kampanii informacyjnej na temat programu "Rodzina 500 Plus". Szydło podkreśliła jednak, że w tej chwili najważniejsze jest to, co dzieje się w Brukseli i w związku z tym udaje się na posiedzenie RCB.

- Mamy nadzieję, że ta tragedia, że tych ofiar nie będzie już więcej, ale wszyscy myślimy, co stało się właśnie tam - podkreśliła premier. - Myślami jesteśmy w Brukseli, modlitwa za ofiary - dodała szefowa rządu.

Więcej straży granicznej na lotniskach

Tymczasem na polskich lotniskach wprowadzono dodatkowe patrole funkcjonariuszy Straży Granicznej z psami oraz funkcjonariuszy nieumundurowanych - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias. - Patrolujemy na lotniskach zarówno strefy ogólnodostępne jak i zastrzeżone - powiedziała rzeczniczka. Zaapelowała do podróżnych, aby zwracali szczególną uwagę na pozostawione bez opieki bagaże.

We wtorek w Brukseli doszło do serii eksplozji. Belgijski nadawca publiczny VRT, na którego powołuje się agencja dpa, poinformował, że co najmniej 13 osób zginęło, a 35 zostało rannych we wtorek w eksplozjach, do których doszło rano na lotnisku Zaventem w Brukseli. Do kolejnego wybuchu doszło na jednej ze stacji metra, według VTM zginęło tam 10 osób. CZYTAJ RELACJĘ NA ŻYWO >>>