Samolot, który rano wyleciał z Warszawy do Brukseli, został przekierowany do Düsseldorfu. Druga maszyna, która miała wylecieć ze stolicy Belgii do Warszawy została na płycie lotniska.

Reklama

Rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki informuje, że jak na razie popołudniowe wyloty z Warszawy do Brukseli nie zostały odwołane.

Jak pracuje stołeczne lotnisko?

"Lotnisko Chopina w Warszawie pracuje normalnie" - poinformował we wtorek PAP rzecznik portu Przemysław Przybylski. Rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias poinformowała PAP, że na polskich lotniskach wprowadzono dodatkowe patrole funkcjonariuszy Straży Granicznej z psami oraz funkcjonariuszy nieumundurowanych.

- Lotnisko pracuje jak codziennie. Wszystko jest zabezpieczone. Jeśli otrzymamy jakieś zalecenia od służb państwowych, to wtedy będziemy się dostosowywać, ale jak na razie służby nie nakazywały nam zwiększać środków bezpieczeństwa - powiedział PAP Przybylski. - Oczywiście po informacjach z Brukseli jesteśmy bardziej uważni, ale nie są to żadne zwiększone środki bezpieczeństwa - podkreślił.

We wtorek rano doszło do dwóch eksplozji na lotnisku Zaventem w Brukseli oraz eksplozji na stacjach metra Maelbeek i Schuman w pobliżu instytucji unijnych. Według najnowszych doniesień zginęło co najmniej 13 osób, a 35 zostało rannych.

Reklama