Według przekazanej informacji, podczas środowego posiedzenia członkowie RN zapoznali się z informacją na temat szczegółowego audytu, obejmującego prawno-inwestycyjne aspekty działania firmy. - Dotychczasowa praktyka zarządzania kluczowymi dla spółki projektami inwestycyjnymi nie gwarantowała optymalnego przygotowania lotniska do obsługi zwiększonego ruchu pasażerskiego, w szczególności w perspektywie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży - zaznaczono w komunikacie.

Reklama

- Po rozpoczęciu prac Rady w nowym składzie, musieliśmy w pierwszej kolejności zdiagnozować przyczynę opóźnień w realizacji procesu rozbudowy lotniska (…). Jako cel dla obecnego zarządu spółki stawiamy podjęcie pilnych działań zaradczych - zaznaczyła cytowana w komunikacie Iwona Kornaś-Pierzak, członek rady nadzorczej spółki.

Współpracownik pani premier

Jak poinformowała rzeczniczka Kraków Airport Urszula Podraza, rada nadzorcza jednogłośnie powierzyła obowiązki prezesa krakowskiego lotniska Radosławowi Włoszkowi, dotychczasowemu członkowi zarządu spółki.

Włoszek członkiem zarządu lotniska został dopiero miesiąc temu. - Nie ma doświadczenia w zarządzaniu portem, zwłaszcza tej wielkości. Radosław Włoszek z wykształcenia jest historykiem. Był asystentem Beaty Szydło, zanim została premierem - informuje Polsat News.

Reklama

Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce. W tym roku będzie realizował 87 połączeń: 77 regularnych i 10 czarterowych realizowanych przez 21 przewoźników: 15 tradycyjnych i sześciu niskokosztowych. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło rekordową liczbę ponad 4 mln 221 tys podróżnych, czyli o 11 proc. więcej niż rok wcześniej.

Latem, po zakończeniu prac związanych z drugim etapem rozbudowy terminala pasażerskiego przepustowość krakowskiego lotniska zwiększy się do 8,5 milionów pasażerów rocznie.