Minister rolnictwa zwolnił Trelę z funkcji szefa stadniny w Janowie Podlaskim "za złodziejstwo" - przypomina RMF FM.

Reklama

Marek Trela zamierza walczyć w sądzie o przywrócenie dobrego imienia i przeprosiny ze strony Krzysztofa Jurgiela.

Jednocześnie toczy się śledztwo ws. rzekomej niegospodarności w Janowie Podlaskim. Sprawę od Prokuratury Okręgowej w Lublinie przejęła "z automatu" Prokuratura Regionalna. Jak podaje RMF FM, powodem jest znaczący rozmiar ewentualnej szkody przekraczający 2 miliony złotych.

Marek Trela nie został jeszcze w tej sprawie przesłuchany. Śledczy nie wiedzą kiedy i w jakim charakterze może to nastąpić.

Poza tym jeszcze w czerwcu ma się rozpocząć proces o przywrócenie Treli do pracy i zadośćuczynienie.

Czterech kandydatów na nowego prezesa stadniny w Janowie Podlaskim

RMF FM podaje także, że z 18 kandydatów na nowego prezesa Janowa Podlaskiego, na liście zostały cztery osoby. Są to: Ryszard Pazyra, Wojciech Jankowski, Lucjan Cichosz i Sławomir Pietrzak.

Większość z kandydatów, którzy odpadli, nie spełniała wymogów formalnych konkursu. Wśród nich były m.in. zgłoszenia z Miami czy Australii.

Co wiadomo o czwórce kandydatów, spośród których wyłoniony zostanie prezes? Jak podaje RMF FM, Ryszard Pazyra to były pracownik biura Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. Lucjan Cichosz to były senator i weterynarz z zawodu.

Marek Trela, mówi że z kandydatów zna tylko jedno nazwisko. Chodzi o Sławomira Pietrzaka, kierownika katedry Hodowli i Użytkowania Koni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.