Przed chwilą w Lidlu przy ulicy Muchoborskiej we Wrocławiu w kartonach z bananami znalazłem pajęczy kokon przyklejony do jednego z bananów - takie zgłoszenie wrocławski sanepid otrzymał we wtorek rano od jednego z mieszkańców - pisze "Gazeta Wrocławska".

Reklama

Zgłosiłem tę wiadomość jednej z pracownic sklepu, która zabrała banany na zaplecze. Kokon wyglądał niestety na uszkodzony, co może świadczyć o tym, że zawartość mogła wydostać się już na zewnątrz - opowiada klient Lidla.

Sanepid już zapowiada kontrolę. Nie będzie się jednak spieszył z jej przeprowadzeniem. Jak nam powiedział Michał Grzegorczyk z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, zgłoszenie "zostało przyjęte i teraz będzie weryfikowane pod kątem poprawności". Następnie zostanie wysłane pismo do powiatowego inspektora sanitarnego, który dopiero zleci przeprowadzenie kontroli w tym sklepie.

Do podobnego zdarzenia doszło w grudniu 2014 w Miliczu. W partii bananów w Biedronce znaleziono bardzo groźnego wałęsaka brazylijskiego - to jeden z najbardziej jadowitych pająków świata.