W katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze mszy świętej koncelebrowanej w tej intencji przewodniczył będzie abp Henryk Hoser, w archikatedrze łódzkiej abp Marek Jędraszewski, zastępca przewodniczącego KEP, a w sanktuarium na Jasnej Górze metropolita częstochowski abp Wacław Depo - poinformowała Konferencja Episkopatu Polski w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Reklama

"Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tej modlitwie. Zachęcamy do przybycia w białych strojach" - zaznaczono w komunikacie.

Również w niedzielę Telewizja Republika poinformowała, że organizuje w poniedziałek Biały Dzień, będący formą sprzeciwu wobec Czarnego Protestu przeciwników zaostrzenia przepisów dot. aborcji.

Od 25 września w całej Polsce trwa także Biały Protest zorganizowany przez Karmelitańską Wspólnotę Nowej Ewangelizacji "Solniczka" we Wrocławiu. Uczestnicy na portalu społecznościowym są zachęcani przez organizatorów akcji do codziennego odmawiania modlitwy przez 9 dni o godz. 15 jako sprzeciw wobec Czarnego Protestu i aborcji.

Czarny Protest jest reakcją na projekt "Stop Aborcji", wprowadzający całkowity zakaz przerywania ciąży oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się aborcji. W poniedziałek, według pojawiających się w sieci zapowiedzi, w całym kraju ma mieć strajk kobiet - jego uczestniczki mają wziąć wolne w pracy, nie iść na uczelnię, a jeśli nie pracują, powstrzymać się od domowych obowiązków.

Reklama