Dymisja to efekt publikacji "Gazety Polskiej Codziennie", która ujawniła zdjęcie z tradycyjnej zabawy hutniczej, tzw. Combra Babskiego, zorganizowanego 12 maja 2017 r. z okazji Dnia Hutnika przez Hutę Miedzi w Głogowie. Na zdjęciu widać m.in. hostessy przebrane za stewardessy. Trzymają one model samolotu z napisanym na skrzydłach "TU POLEWAJ".

Reklama- Zarząd spółki jednoznacznie potępia wszelkie próby nawiązywania do katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem w 2010 roku, w której zginęła polska elita narodowa. Należy je uznać za przejaw braku szacunku i powagi wobec tragedii narodowej - napisał prezes KGHM Polska Miedź SA Radosław Domagalski-Łabędzki.

Wyraził on ubolewanie, "że zachowania niektórych uczestniczek wydarzenia stanowiły złamanie podstawowych norm etycznych obowiązujących w naszej firmie. Na takie zachowania nie ma przyzwolenia Zarządu KGHM w związku z czym wyciągnięte zostaną daleko idące konsekwencje personalne". - Dołożymy wszelkich starań, aby zachowania godzące w dobre imię naszej firmy nigdy więcej nie powtórzyły się w Polskiej Miedzi - zapewnił