W sprawie zatrzymano trzy osoby; jest ustalany ich udział w zdarzeniu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości sprawców – poinformował prokurator Janusz Hnatko.

Reklama

Śledztwo dotyczy ugodzenia 10 czerwca ok. godziny 16.30 w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Marii Dąbrowskiej w Krakowie 23-letniego pokrzywdzonego nożem w okolice tętnicy udowej. Mężczyzna po przewiezieniu do szpitala im. Rydygiera i pomimo podjętych działań leczniczych zmarł w godzinach wieczornych w sobotę.

Jak wynika z dotychczas poczynionych ustaleń, pokrzywdzony przechodząc w pobliżu sklepu został zauważony przez dwóch nieustalonych mężczyzn, którzy podjęli za nim pościg i dogonili go w okolicach przejścia dla pieszych. Pokrzywdzony przewrócił się tam, wtedy też jeden z napastników zadał mu kilka ciosów nożem w okolice tętnicy udowej - poinformował prok. Hnatko.

Policja ustala tożsamość sprawców; sporządzono już portret pamięciowy jednego z nich. W sprawie badane są różne wątki. Jak informował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń, przesłuchała dwoje bezpośrednich świadków zdarzenia, zabezpieczyła dostępne nagrania z okolicznych kamer monitoringu, przygotowuje portrety pamięciowe sprawców. Z analizy dotychczas zebranych dowodów wiemy, że zaatakowany mężczyzna nie był przypadkową ofiarą. Sprawcy na niego czekali. Badamy wszystkie wątki i tło sprawy, żeby ustalić przyczyny ataku - powiedział Sebastian Gleń.